Follow @chemedya

2 Kasım 2009 Pazartesi

Fenerbahçe Resmi Sitesinden Ercan Saatçi Açıklaması


Dün Ercan Saatçi ile ilgili yazdığım yazıyı birebir doğrular nitelikte bir açıklama yayınlandı Fenerbahçe Resmi Sitesi tarafından. İşte o açıklama.


İŞİN DOĞRUSU BU


Son günlerde çeşitli internet sitelerinde ve televizyon programlarında Sayın Ercan Saatçi ile Sayın Metin Özülkü'nün bir program çekimi sırasında aralarında yaptıkları konuşma yayınlanmış ve konuyla ilgili bu bilgilendirmeyi yapma zorunluluğu doğmuştur.

1-FBTV'de Sayın Metin Özülkü'nün hazırlayıp sunduğu Müzik Molası programının 8 Aralık 2006 tarihinde yayınlanan bölümüne Sayın Ercan Saatçi konuk olmuş ve söz konusu diyalog bu programın bant kayıt çekimi sırasında gerçekleşmiştir.Program, bahsi geçen diyalog montajda çıkarıldıktan sonra yayınlanmıştır.

2-2006 yılında yapılan bu çekimin montajlanan bu kısmı bazı kötü niyetli kişi veya kişilerce o tarihte FBTV'nin binasından dışarıya çıkarılmış ve daha sonra belli bir amaç için kullanılmak üzere saklanmıştır. Kısacası FBTV'den bu görüntüler yetkililerin bilgisi dışında gizlice alınmış,bir başka deyişle hırsızlık yoluyla kurum dışına çıkarılmıştır.

3-Böyle bir görüntünün varlığı 1 Mayıs 2008 tarihli Vatan gazetesinde Spor Yazarı Kadir Çetinçalı tarafından "Ayarı Bozulanlar" başlıklı ekteki yazıda kaleme alınmış Çetinçalı o tarihteki yazısında Sn. Ercan Saatçi ile Sn. Metin Özülkü'nün söz konusu diyaloğunu köşesine taşımış ve son olarak şu ifadeleri kullanmıştır; "Bu olayın kaydı bende mevcuttur,isteyene izletebilirim"

4-FBTV yönetimi aynı zamanda Doğan Haber Ajansı çalışanı olan Kadir Çetinçalı'nın yazısı üzerine o tarihte yaptığı araştırmada bu görüntülerin o dönemde Doğan TV Center'ın Bağcılar'daki merkezinde aynı bina içinde görev yaptıkları GSTV'nin çalışanları tarafından Çetinçalı'ya izlettirildiği bilgisine ulaşmıştır.

5-2006 yılında FBTV'den ayrılarak GSTV'de göreve başlayan 4 kişilik ekipte şu isimler yer almaktadır; Hasan Tankaya, Selim Sırrı Bayer, Erdoğan Veis, Abdullah Ercan.
FBTV yönetimi kurum içinde yaptığı araştırmada ekte Fenerbahçe formalı fotoğrafı yer alan ve halen GSTV'de Program Sorumlusu olarak görev yapan Selim Sırrı Bayer'in bu görüntüleri kurum dışına çıkardığını şahitlerle belirlemiştir.

6-Bugün gelinen noktada söz konusu videonun hangi amaçla ve nasıl FBTV'nin merkezinden çalındığını açıklığa kavuşturma konusunda en bilgili isimler, bu videonun kendisinde mevcut olduğunu yazısında belirten Sayın Kadir Çetinçalı ve yukarıda ismi geçen eski FBTV çalışanlarıdır.

7-Her TV kuruluşunun çeşitli çekim ve yayınlarında buna benzer montajda kayıttan çıkarılmış pek çok görüntü ve röportaj yer aldığı yayıncılıkla ilgilenen herkesin malumudur.

8-FBTV'den çalınan söz konusu video görüntülerinin çeşitli internet sitelerinde veya farklı Televizyon kuruluşlarında yayınlanmasında Fenerbahçe Spor Kulübü'nün veya FBTV'nin herhangi bir dahli bulunmamaktadır.

9-Fenerbahçe Spor Kulübü olarak kurum dışına çıkartılan görüntüler hakkında yasal girişimler başlatılmış olup, her türlü hukuki yaptırımın uygulanması yargıdan talep edilecektir.

Yapılan spekülasyonların son bulması adına ilgili ve bilgilileri konuyu açıklığa kavuşturmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

4 yorum:

todor dedi ki...

Çok ilginç bir ülkeyiz yemizn ediyorum. Bu koparılan yaygarayı dışarıdan biri gelip okusa zannedecek ki bu ülkede genel bir sevgi-saygı ortamı hakim, insanlar sokaklarda birbirlerini gördülermi günaydın,iyi akşamlar falan diyor. Ama densizin teki çıkmış bir takıma küfür etmiş. Ya yapmayın etmeyin bu ülkede maalesef insanlar birbirlerinin hatırını soraraken bile bir küfürden geçirir. Olmasa keşke ama kim diyebilir ki Fenerlisi-Galatasaraylısı, Beşiktaşlısı arkadaşıyla maç sonrası koduk,geçirdik muhabbeti yapmaz. İkisi kendi aralarında geyik yapmış, zaten montajda da çıkarmışlar. Yok efendim böyleymiş, yok efendim şöyleymiş. Ha kalkar bunu FbTv yayınlar o zaman eleştiren herkes haklı olur. Zaten herkes olayın böyle olduğunu biliyor da maksat kalçaya giren şemsiyenin çıkarılmaya çalışılması. Yarın bir gün çıkarlar bu yüzden 3 tane yedik bir maç ta bunun için ceza verin derler. Geçin bunları.

koskorcuk dedi ki...

Fenerbahçe TV açıklaması da çok ilginç. Olay zaten gereksiz ve her gün her muhabbette yaşanan bir olay. Ama FBTV bir taraftan "görüntüler çalındı" yaygarası koparıyor. Diğer taraftan "hukuki yollara başvuracağız" diyor. 4 ismi açık olarak suçluyor ve bunlardan birisinin görüntüyü çaldığını ve o kişinin hırsız olduğunu açıklıyor. Peki mahkemeye neden gidiyorsunuz? Zaten hırsızı açıkladınız ve infazı yaptınız. Yani hırsız suçlu ama ev sahbinin hiç mi kabahati yok? Fenerbahçe kurumları amigo derecesinde Galatasaray'a bağlı insanları çalıştırmaktan ne zaman vazgeçecek? Ve tekrar hatırlatayım " infazı yaptınız" mahkeme onaylamazsa, ispat edilemezse ne olacak?

Ahmet Ercanlar dedi ki...

Koskorcuk bu konuda sana katılıyorum. Maalesef hata üzerine hata yapılıyor. İhsan Topaloğlu mahkemeye gideceklerini açıklamış.Nasıl ispatlayacaklar çok merak ediyorum.

Tansel dedi ki...

bu igrenc sari-kirmizili lobiye ercan saatci'yi yedirmemeliyiz.
yeter artik be, size küfür etmek icin bir de izin mi isteyecegiz?

ben ercan'in kullandigi sözlerle kendi klibimi yapip facebook ve youtube'da yayinlayacagim. cildirin, köpekler!